Endüstriyel Yazılım

Endüstriyel Otomasyon Sistemleri ile Bilişim Teknolojilerini Birleştirdik...

Endüstriyel Otomasyon konusunda sahip olduğumuz tecrübelerimizi, bilişim teknolojileri ile birleştirerek yeni projeler gerçekleştirmek için MCS IT grubumuzu oluşturduk.

MCS IT grubumuz, Endüstriyel işletmelerde üretim bilgilerini toplayarak izleme, kumanda ve analiz yapmanızı sağlayan sistemler kurmaktadır. 

İşletmede üretim parkurunda bulunan makine, proses veya hat ile ilgili, istenilen tüm bilgiler anlık olarak okunup, izlenip, kontrol edilebilir.

Online (run-time) olarak toplanan veriler, izleme ve kumanda için kullanıldığı gibi, durma ve çalışma Analiz Raporları, Fire Analiz Raporları, Üretim Raporları vb. istenilen her türlü rapor hazırlamak için kullanılır. 
 
Günümüz rekabet koşullarında, işletmenin hedeflerine ulaşmasını sağlamak için, maliyetlerin kontrol edilerek düzenlenmesi ve maliyetlerin düşürülmesi gerekmektedir. Bunu yapabilen firmalar rakiplerinden bir adım öne çıkarlar. 
 
İşletmede üretim maliyetlerinin kontrol edilerek düzenlenmesi için üretimden verilerin toplanması, izlenmesi ve raporlanması gerekmektedir. 
 
Endüstriyel Otomasyon projelerini IT tabanlı yazılımlarla entegre ederek, günümüz teknolojilerine uygun çözümler sunabilen yazılımlar geliştirmekteyiz.
 
Ayrıca, proje bazlı her türlü platforma uygun veri tabanı ile çalışarak, işletmenin sahip olduğu ERP sistemine entegrasyon yapmaktayız. Milyonlarca veriyi, MS SQL server üzerinde saklayıp (harddisk’in kapasitesi kadar) istediğimiz kadar izleme veya kumanda sayfası tanımlayabiliyoruz. 
 
En büyük özelliğimiz, işletmede kullanılan Siemens endüstriyel kontrol sistemleri ile (PLC, Simotion ve Sinumerik) online (run-time) veri  okuyup/yazarak operator hatalarını ortadan kaldırıyoruz.
 

Endüstriyel Yazılım Çözümlerimiz :

  • Enerji SCADA  İzleme-Kumanda ve Raporlama Sistemleri

  • PLC ile RTU Uzaktan İzleme ve Kontrol Sistemleri

  • Veri İzleme ve Takip Sistemleri

  • Veri Toplama ve Veritabanı Entegrasyon Sistemleri

  • Üretim Kontrol Sistemi (PCS)

  • Üretim İzleme-Planlama-Analiz ve Raporlama Sistemleri

  • MES Endüstriyel yazılım ve entegrasyon çözümleri