Hakkımızda

MCS Factory Digitalization LTD.ŞTİ. endüstriyel otomasyon veya bilişim teknolojileri alanlarında kaliteli ve profesyonel çözümler sunmak amacı ile MCS Otomasyon LTD.ŞTİ. grup şirketi olarak 2016 yılında kuruldu. MCS Otomasyon LTD.ŞTİ. yöneticilerinin yaklaşık 20 yıllık endüstriyel otomasyon tecrübesiyle dijital dünyaya ışık tutacak Endüstri 4.0 ve IoT tabanlı bir organizasyon kurduk.

 

Dijitalleştirme serüvenimize Siemens Tanımlama Sistemleri Çözüm ortağı olarak gücümüze güç kattık. RFID Solution Partnerliğimizle beraber üretim sistemlerinin takip edilebilir ve izlenebilir olmasını sağlıyor, lojistikten stok takip sistemlerine, kapı ve kanban uygulamalarına, varlık yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi uygulamalarına kadar her türlü üretim ve iş süreçlerine uygun dijitalleştirme çözümleri sunmaktayız.

 

Hızla gelişen teknoloji olanakları sayesinde şimdilerde yeni bir sanayi devrimi olan Endüstri 4.0'ın başlangıcındadır. Endüstri 4.0, modüler yapılı akıllı dijital fabrikaları, fiziksel işlemleri siber-fiziksel sistemler ile izleyerek, nesnelerin birbirleriyle ve insanlarla iletişime geçmesini ve bu sayede de merkezi olmayan kararların verilmesini hedeflemektedir. Temelinde dijitalleştirme olan Endüstri 4.0 ve IoT sistemlerinin ana bileşenlerinden biri de RFID sistemleriyle tesislerin dijitalizasyonudur. MCS Factory Digitalization olarak ana hedeflerimiz, insandan arındırılmış bir fabrika değil, daha çok bilgi teknolojileri kabiliyetlerinin kullanımıyla insan odaklı, bütün paydaşlara katma değeri yüksek organizasyonları yeni nesil bilgi teknolojilerle ile dijitalleştirerek daha verimli ve etkin sistemlere dönüştürmektir. Dijital dönüşüme başlayan endüstri dünyasında dürüst ve güvenilir bir iş ortağı olmak, dijitalleşme konseptini Endüstri 4.0 ve IoT sistemleri paralelinde tüm işletmelere entegre ederek, Türk Sanayisinin Dijital Dönüşümü'nde rol almak, bu yolda geliştirdiğimiz ve geliştireceğimiz tüm teknolojiler ile dijitalleştirmenin öncüsü olmaktır.