Neden Factory Digitalization?

MCS Factory Digitalization Endüstriyel Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. endüstriyel otomasyon ve bilişim teknolojileri alanlarında ve profesyonel çözümler sunmak amacı ile MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. içinde grup şirketi olarak 2016 yılında kuruldu.

MCS Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. yöneticilerinin yaklaşık 25 yıllık endüstriyel otomasyon tecrübelerini, yeni dijital dünyanın endüstri alanındaki ihtiyaçlarına ışık tutacak şekilde geliştirerek Endüstri 4.0 ve IIoT tabanlı yeni bir organizasyon kurduk.

Buhar gücüyle çalışan mekanik sistemlerin kullanımı ile başlayan endüstri devrimi, elektriğin icadı, elektronikleşme ve bilgi teknolojilerinin endüstriye entegrasyonu ile günümüzdeki halini almıştır. Tarih boyunca sektörel gereksinimlerin; hızlı, güvenilir ve yenilikçi bir anlayış ile karşılamaya çalışan endüstri, hızla gelişen teknoloji olanakları sayesinde şimdilerde yeni bir sanayi devrimi olan Endüstri 4.0'ın başlangıcında. Endüstri 4.0, modüler yapılı akıllı fabrikalarda, fiziksel işlemleri siber-fiziksel sistemler ile izleyerek, nesnelerin birbirleriyle ve insanlarla iletişime geçmesini ve bu sayede de merkezi olmayan kararların verilmesini hedeflemektedir.

MCS Factory Digitalization olarak insandan arındırılmış bir fabrika değil, daha çok bilgi teknolojileri kabiliyetlerinin kullanımıyla insan odaklı, bütün paydaşlara katma değeri yüksek Digital Fabrikalar kurmak amacındayız.

Proje bazlı her türlü platforma uygun veri tabanı veya bulut merkezli çalışabilir, mevcut ERP sistemine entegrasyon sağlayabiliyoruz.En büyük özelliğimiz, işletmede kullanılan endüstriyel kontrol cihazları (PLC vb.) ile online (run-time) haberleşerek operator hatalarını ortadan kaldırırak üretim prosesinin kesintisiz çalıştırmaktır.

MCS Factory Digitalization endüstriyel yazılım ürünlerimizi CodeMaster adı ile markalaştırdık.

Üretim Yönetim Sistemi (MES) endüstriyel yazılım uygulamalarımız üretim hattındaki tüm süreçleri takip etmemizi sağlayan akıllı modüler endüstriyel yazılım paketlerinden oluşmaktadır. Bu sayede Endüstri 4.0 doğrultusunda;
  •  Üretim sahasındaki verilerin gerçek zamanlı toplanması ve izlenebilmesi,
  •  Akıllı analiz sistemi ile anlamlı çıktılara ve anlık geri bildirimlere dönüştürülmesini sağlar,
  •  Kaynakları koruyarak, karlılığı artırmayı ve üretimde rekabeti amaçlamaktadır.

Üretim sisteminize tam entegre kurulum ve yapılandırma gerçekleştirerek, gerçek zamanlı duruş tespit sistemleriyle operatörlerin hata payı ve kayıpları ortadan kaldırıyor, sahadan toplanan verileri anlamlı çıktılara dönüştürerek gerçek zamanlı karar desteği sunuyoruz.

 Hedefimiz ; 
Yüksek teknoloji yazılımlarımızla web tabanlı ve mobil platformlar üzerinden üretim sahasındaki izlenebilirliği ve kontrolünü sağlamak, işletme kayıplarını anlık analiz  ve raporlarla azaltarak üretim süreçlerinin verimliliğini artırırken akıllı Endüstri 4.0 uygulamaları ile fabrikaların ve işletmelerin dijitalleşmesini sağlamaktır.
 
 Sizde, fabrikanızın dijital dönüşümüne MCS Factory Digitalization ile başlayabilirsiniz.

 Daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.