Simatic Net

Endüstriyel Haberleşme

Endüstriyel Haberleşme: Kabul Görmüş Standartlara Dayanarak Daha Fazla Verimlilik

Siemens, endüstriyel haberleşme ürünleri ve sistemleri ile işletme genelinde yüksek verimliliği sağlamaktır. SIMATIC Net gibi sınıfında en iyi ürün aileleri ile, kabul görmüş standartalara dayanan, geleceğe yönelik güçlü ve tam entegre data ağları uygulanabilmektedir. Geniş kapsamlı endüstriyel haberleşme çözümlerimiz ile, temel seviyede bir sensör bağlantı teknolojisinden, tüm işletmenin kalite ve üretim datalarının toplanıp, iletilmesine kadar olan tüm süreçlerde yüksek verimli ve tutarlı bir sistem kurulması sağlanabilmektedir.
 
Endüstriyel Ethernet
Özellikle Endüstri İhtiyaçlarına Göre Tasarlanmış Ürünler SIMATIC NET ürün grubu, Endüstriyel Ethernet için sunduğu çok geniş kapsamlı ürün aileleri ile yüksek verimli endüstriyel veri ağları ve veri yolu sistemlerinin kurulmasını sağlamaktadır. Yüksek performanslı ve geleceğe yönelik network ürünlerimiz, zorlu endüstriyel şartlar altında güvenilirdirler ve hızlı kablolama teknoloji sayesinde sahada hızlı ve kolayca devreye alınabilmektedirler.
 
Endüstriyel Kablosuz Haberleşme
Endüstriyel kablosuz haberleşme referans kriterleri belirliyor. Endüstriyel kablosuz haberleşme son derece esnek ve verimli otomasyon çözümleri için yeni fırsatlar yaratmaktadır. Siemens uzak kablosuz ağlar, IWLAN ve WirelessHART için emniyetli, sağlam ve güvenilir ürünler sunmaktadır.
 
PROFINET
Daha fazla esneklik, verimlilik ve performans
Profinet, aynı zamanda işletmelerin daha başarılı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Sağladığı maksimum esneklik ile, duruma özel makine ve tesis konseptleri için daha fazla özgürlük sunmaktadır. Üst düzey verimliliği ile mevcut kaynakların en iyi şekilde kullanımını sağlar. 
 
PROFIBUS
Profibus - Tüm Otomasyon uygulamaları için saha veri yolu
Profibus haberleşme veri yolu, modüler konsept yapısı sayesinde fabrika ve proses otomasyonunun çok çeşitli uygulamalarında kullanılabilmektedir. Profibus haberleşme veri yolunun, tüm dünyada, üretim ve proses aşamalarının tümünde kullanılabildiği ispatlanmış ve yaygınlaşmıştır.
 
IO-Link
IO-Link proseslerdeki haberleşme sistemlerinde sensör seviyesindeki son adımı tamamlamaktadır.
Otomasyonun tutarlı bir şekilde tamamlanabilmesi sensörler ve aktuatörler ile mümkündür. Kontrol seviyesindeki sensör ve alt sistemlere akıllı bağlantı teknolojisi ile ulaşmak hassas ve karlı bir üretimi desteklemektedir. Haberleşme standartı olan IO-Link bu amaca ulaşmak için ideal çözümdür. Saha seviyesinde tüm komponentler basit bir şekilde IO-Link kontrol panellerine entegre edilebilir.

Endüstriyel Uzak Haberleşme
Uzak izleme - Güvenli, Esnek
Endüstriyel işletmeler, sıklıkla geniş bir alana dağılmaktadır. Bu alan bazen sınırları aşıp ülkeler arası mesafeler olabilmektedir. Siemens, Telekontrol ve tele servis ile endüstriyel uzaktan haberleşme için çok gelişmiş çözümler sunmaktadır. Yeni Scalance M, UMTS, 3G router ile sağlanan yüksek bant genişliği ile uzaktan haberleşme için video aktarma, durum izleme ve akıllı şebekeler gibi ek uygulamalar da yapılabilmektedir.